#Trending: Geachte minister/staatssecretaris

In deze #Trendingles verkennen je studenten het nieuwe kabinet en schrijven ze een mail aan de minister of staatssecretaris over een onderwerp of probleem dat volgens hen écht de aandacht verdient.

#Trending: Geachte minister/staatssecretaris

maandag, 17 januari, 2022

In deze #Trendingles verkennen je studenten het nieuwe kabinet en schrijven ze een mail aan de minister of staatssecretaris over een onderwerp of probleem dat volgens hen écht de aandacht verdient.

In deze les laat je je studenten een brief schrijven aan een minister of staatssecretaris naar keuze over een onderwerp of probleem onder jongeren dat volgens hen echt de aandacht verdient. Eerst bespreek je klassikaal welke ministers en staatssecretarissen er zijn beëdigd en welke rol zij dragen binnen het kabinet. Vervolgens kiezen je studenten een onderwerp uit en bereiden hun brief voor aan de juiste minister of staatssecretaris.

Doelen

  • studenten kunnen aangeven welke ministers en staatssecretarissen er in het nieuwe kabinet zitten.
  • studenten kunnen uitleggen wat volgens hen komende kabinetsperiode de aandacht verdient.
  • studenten kunnen zakelijke brief schrijven waarin ze een minister of staatssecretaris informeren over of overtuigen van een onderwerp dat de studenten echt belangrijk vinden.

Downloads

Hieronder kun je het lesmateriaal kosteloos downloaden:

Schrijf je in voor de Trending-nieuwsbrief en ontvang de volgende lesbrief kosteloos in je mailbox.

Gerelateerde nieuwsberichten

16-03-2023

Amin Asad is docent recht op zowel het hbo als het mbo, en auteur van de aangrijpende roman Alles voor jullie. In 2021 werd hij bekroond tot Docent van het Jaar van Hogeschool Utrecht. In zijn columns neemt hij je via grote verhalen, grappige anekdotes en scherpe commentaren mee in de wereld van het docentschap.

08-03-2023

Schooljaar 2022-2023 werken eerstejaars mbo-studenten in hun rekenonderwijs voor het eerst met de nieuwe rekeneisen. En dus ook met onze nieuwe rekenmethode Startrekenen MBO. Wat vinden docenten hiervan? We vroegen het aan Lizet Kilian, rekendocente op het Hout- en Meubileringscollege.

Werken bij

Wij benaderen onze werknemers hetzelfde als we het onderwijs benaderen. Zoals we elke leerling passend lesmateriaal willen bieden, zo zoeken we altijd naar de invulling van een functie die het best bij een collega past. 

Activiteiten

Wij leren continu bij. Het liefst een leven lang, want zo kunnen we ons lesmateriaal blijven vernieuwen. Omdat we het belangrijk vinden dat ook jij bij de les blijft, bieden we verschillende workshops, voorlichtingen en cursussen aan. 

Nieuws en achtergronden

Wij houden je graag op de hoogte. Van het laatste nieuws uit de onderwijswereld, maar ook van onze visie, werkwijze en de nieuwste ontwikkelingen van ons lesmateriaal. 


Contact

Of je ons nu belt, mailt of langskomt in Amersfoort: bij ons kun je terecht voor al je vragen. Geen vraag is te veel, geen probleem te groot. Wij ondersteunen je waar we kunnen. Want jij bent de belangrijkste schakel in goed onderwijs.

Onderwijs is altijd in beweging

Blijf op de hoogte van ontwikkelingen in ons lesmateriaal en in het onderwijs.

Contact

Wij helpen je graag en zijn bereikbaar op werkdagen tussen 8.00 – 17.00 uur.

Uitgeverij Deviant bv
Zuidsingel 13
3811 HA Amersfoort
033 – 46 50 831
[email protected]

Servicedesk Studiemeter & Studiereader
033 – 46 50 560
[email protected]